Petek 29 Marec 2024, 05:00
Domov Pretekli dogodki 11. Pohod na Bevkov vrh je uspel

11. Pohod na Bevkov vrh je uspel natisni E-pošta
Petek, 02 Januar 2009 00:00
Harmonikaši na Slabetovi doma?iji pod vrhom

Kljub meglenemu vremenu se je tudi letos tradicionalnega pohoda na Bevkov vrh udeležilo ogromno ljudi. V vpisno knjigo ob kapelici se je preko dneva vpisalo ?ez 800 obiskovalcev, vendar je bilo pohodnikov verjetno preko 1000, saj se jih veliko število ne vpisuje, nekateri pa tudi ne gredo povsem na vrh, ampak se pogrejejo na doma?iji pri Slabetu.

Najve?ji obisk smo zabeležili med 10. in 12. uro, prav za vse obiskovalce pa so sovodenjški planinci pripravili preko 100 litrov kuhanega vina in nekaj 10 litrov ?aja. Pretekla leta so jih beležili bistveno manj, zato jih je letošnji obisk, tudi zavoljo megle, ki se je son?nim žarkom vdala šele nad 1500 metri, precej presenetil. Zabeležili so tudi 97 nagrajencev, ki so Bevkov vrh na organiziranem pohodu obiskali kar 10x, in jih bodo nagradili s priznanjem.

Pohodniki iz LazcaSo pa posebej ponosni, da se je kar 95 pohodnikov vpisalo na novo. Tudi slednji so se na Bevkov vrh podali iz enega od priljubljenih izhodiš?: s Sovodnja, Kladja, Pluženj, Otaleža… najve? pa jih je bilo s cerkljanskega v organizaciji tamkajšnjega Planinskega društva, pa tudi iz Žirov, Gorenje vasi; najmnoži?nejši pa so skozi vse leto pohodniki iz Lazca, Pluženj, Otaleža, veliko pa je tudi takih, ki se na omenjeno to?ko povzpnejo preko 100x na leto.

? ????, ????????, ??????????? ? ??? ??????? ????????? ????????????.

???? ??? ????????????? ???, ??? ????? ???????.

????? ????????, ?? ????? ???? ?? ?? ?? ?????????? ???????.

???????????? ???????????, ??? ?????? ????? ????? ?? ?????????? ??????????????? "????? ???????????? ???????" ?????, ?????? ?????? ???, ????? ???? ??????? ????????? ?? ????, ????? ??????? ????? ??????????.

???? ??? "???????????????-???????????? ?????? ??????" ?? ????????? ?????? ? ???? ?? ??????.

??? ???? ?????????, ? ???????? ??????? ???? ???? ????? ??? ???, ??? ??? ???.